SPŁYWY KAJAKOWE!

Organizujemy towarzyskie spływy kajakowe po Bugu na odcinku: Gołębie - Ślipcze - Hrubieszów - Horodło - Skryhiczyn - Dorohusk - Okopy - Swierże - Wola Uhruska - Zbereże - Włodawa oraz dopływami tej rzeki, w których biorą udział miłośnicy zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, pasjonaci kajakarstwa i innych sportów. Na nasze spływy po Bugu zapraszaliśmy wielokrotnie znajomych z różnych części Polski i z zagranicy.

Kajaki to doskonały pomysł na udany urlop. Spływy kajakowe to najlepszy sposób, by odetchnąć od zgiełku miasta i zawrzeć nowe znajomości. Wybierz kajak z naszej szerokiej oferty i ruszaj na spływ!

Posiadamy polietylenowe kajaki nowej generacji. Są one bezpieczne, komfortowe i przede wszystkim odporne na licznie występujące na Bugu pnie drzew. Kajaki wyposażone są w niezastąpione przy przenoskach uchwyty.

Bug jest rzeką o średnim stopniu trudności, ale niezwykle urozmaiconą, oferującą bardzo różnorodne kajakarskie atrakcje.
Źródła Bugu znajdują się na wysokości 310 m n.p.m. w okolicach wsi Werchobuż koło Złoczowa na Wyżynie Podolskiej na Ukrainie. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie Polski 587 km. Na odcinku 363 km (Gołębie-Niemirów) stanowi granicę z Ukrainą i Białorusią; koryto Bugu w Zosinie jest najdalej na wschód wysuniętym miejscem w Polsce. Poprzez Kanał Królewski łączy się z Prypecią.
Jest to jedna z najpiękniejszych rzek Polski i jedną z nielicznych (jeśli nie ostatnią) rzeką w Europie o nieuregulowanym korycie. W okolicy Kryłowa i Prehoryłego znaleźć możemy ciekawe starorzecza. Rzeka tworzy na tym terenie meandry, które tworzą ciekawe półwyspy, zaś w samym Kryłowie - wyspę.
Wszystko to powoduje, że Bug jest malowniczy i dodaje uroku miejscowemu krajobrazowi. Rzeka obfituje w wiele gatunków ryb. Jej wody zamieszkują bobry. Na obrzeżach doliny licznie żerują bociany i czaple siwe. Płynie przez malownicze tereny Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, wśród łąk i lasów. Trochę niedoceniana, niezauważana ale na pewno jest w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Jeśli weźmiesz udział w spływie organizowanym przez nas, my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, szkolenie z podstawowych zasad manewrowania kajakiem oraz o odpowiednią organizację Twojej zabawy na wodzie. Będziemy również egzekwować stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa od wszystkich uczestników spływu, abyś mógł czuć się z nami bezpiecznie i skupił się na dobrej zabawie i wypoczynku.

W celu uzyskania oferty cenowej prosimy o kontakt.